Ana Sayfa | Hizmetler | 1.5 DCI Enjektör Temizliği

1.5 DCI Enjektör Temizliği

Motor Tanı ve Performans TestiAracınızda enjeksiyon sistemini kontrol ettirin, motor hasar riski, egzoz emisyonunu kontrol ettirin, arıza lambası yanması gibi vs durumlarda enjektör temizliği ve bakımı yapılarak değişime gerek kalmadan sorununuz çözülecektir

 

Siyah dumanın nedeni zengin mazot karışımıdır. Buda ayarsız veya bozuk enjektörden kaynaklanır. Ayarsız sübaplardan da kaynaklanır. Mavi duman atıyorsa yağ yakıyordur. Bunun nedeni ise segmanların aşınmış olmasından kaynaklı yanma odasına yağ sızmasıdır. Aracın genel temizliğe gerekirse genel bir ayar yapımına gidilmesi gerekir.

Evet, temizlenmesi gerekir. 20000 km'de bir aracın bakıma alınması ve gözden geçirilmesi önem taşımaktadır.

Araçla ilgili problem varsa mutlaka servise gösterilmesi gerekir, Enjektörler ciddi maliyet çıkartabilir. Rahat etmek istiyorsanız katkı değil'de serviste Carbon Clean işlemi yaptırabilirsiniz. Bu gibi sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız yakıtınızı kaliteli ve bildiğiniz yerlerden alın.

Uzun yola çıkılacağı zaman Full depo'da kullanmak doğru olan seçenektir. Depo'da uzun süre beklediği zaman yakıt ilacı bozabilir.

~ Çok kirli motorlarda %15'e kadar sağlanan yakıt tasarrufu, ortalama olarak %3-5 civarındadır.
~ Karbon temizleme işlemi düzenli olarak (her 25.000 km.de bir) yapıldığında motorun ömrü uzar.
~ Parça değiştirilmesine gerek kalmadan bu tür harcamalar önemli ölçüde azalır.

Galeri


Aradığınız cevabı bulamadınız mı?

Aşağıda ki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz..