Ana Sayfa | Hizmetler | Partikül Filtre Temizleme

Partikül Filtre Temizleme

Partikül Filtre TemizlemeDizel partikül filtresi temizliği düzenli aralıklarla yapılmalıdır. Tüm Dizel Partikül Filtrelerin (DPF) , az miktarda inert kalıntı (özellikle yağlama yağı, motor yağı ve hava kaynaklı tozdan kaynaklanan kül ve diğer artıklar) filtre alt tabakasında kalacak şekilde temizlenmesi gerekir.

Kurum ve diğer organik bileşikler işlem sırasında oksidasyon ile uzaklaştırılır. Optimum performans seviyesinin korunmasını sağlamak için filtre düzenli olarak temizlenmelidir. DPF temizleme aralıkları, aracın durumuna ve çalışma döngüsüne bağlı olarak değişir.

 

Rejenerasyon partikül filtrenizdeki kurumunuzu temizlemenize yardımcı olur!

Rejenerasyon, birikmiş kurumun filtreden çıkarılması işlemidir. Bu, pasif olarak (motorun egzoz ısısının normal çalışmasından veya filtreye bir katalizör ekleyerek) veya egzoz sistemine çok yüksek ısıyı aktif olarak ekleyerek yapılır.

Dahili aktif filtre yönetimi çeşitli stratejiler kullanabilir:

~ Egzoz darbesi sırasında geç yakıt enjeksiyonu veya enjeksiyon yoluyla egzoz sıcaklığını artırmak için motor yönetimi
~ Kurumun yanma sıcaklığını azaltmak için yakıt kaynaklı bir katalizörün kullanılması
~ Enjeksiyondan sonra (HC-Doser), egzoz sıcaklığını artırmak için bir katalitik oksitleyici

 

Yakıt

Tüm yerleşik aktif sistemler, yakıtla çalışan bir katalizörün kullanımı çok gerekli olan enerjiyi azaltmasına rağmen, DPF’yi ısıtmak için yanma yoluyla veya DPF’nin elektrik sistemine ekstra güç sağlayarak ekstra yakıt kullanır. Tipik olarak bir bilgisayar, geri basıncı ve / veya sıcaklığı ölçen bir veya daha fazla sensörü izler ve önceden programlanmış ayar noktalarına dayanarak bilgisayar, rejenerasyon döngüsünün ne zaman etkinleştirileceğine karar verir. Ek yakıt, bir dozaj pompası ile tedarik edilebilir. Egzoz sistemindeki geri basıncı düşük tutarken çevrimi çok sık çalıştırmak yüksek yakıt tüketimi ile sonuçlanır. Rejenerasyon döngüsünü kısa süre içinde çalıştırmamak, motor hasarı ve / veya kontrolsüz rejenerasyon (termal kaçak) ve olası DPF arızası riskini artırır.

Dizel partikül madde 650 derecenin üzerindeki sıcaklıklara ulaşıldığında yanar. Bu sıcaklık, yakıtla taşınan bir katalizör kullanılarak 350 ila 450 santigrat derece aralığında bir yere indirilebilir. Kurumun yanma gerçek sıcaklığı kullanılan kimyaya bağlı olacaktır. Yanmanın başlangıcı, sıcaklıkta daha fazla artışa neden olur. Bazı durumlarda, yakıtla taşınan bir katalizörün yokluğunda, partikül halindeki maddenin yanması, filtre malzemesinin yapısal bütünlük eşiğinin üzerindeki sıcaklıkları yükseltebilir, bu da substratın katastrofik başarısızlığına neden olabilir. Bu olasılığı sınırlamak için çeşitli stratejiler geliştirilmiştir. Emisyon kontrol cihaz (lar) ından önce egzoz gazı akımında tipik olarak% 0.5'ten daha az oksijene sahip olan kıvılcım ateşlemeli bir motordan farklı olarak dizel motorların çok yüksek oksijen oranına sahip olduğunu unutmayın. Mevcut oksijen miktarı, bir filtrenin hızlı bir şekilde yenilenmesini mümkün kılarken, aynı zamanda yenilenme sorunlarına da katkıda bulunur.

Bazı uygulamalar off-board rejenerasyon kullanır. Dahili rejenerasyon, operatör müdahalesini gerektirir. Aracın kullanılmadığı zamanlarda merkezi bir depoda park edildiği durumlar haricinde araç dışı rejenerasyon karayolu taşıtları için uygun değildir. Kömür madenleri (kömürden gelen nemli patlama riski ile birlikte), tek kullanımlık olmayan filtreler kurulursa, rejenerasyon istasyonları izin verilmeyen makinelere izin verilen bir alanda yerleştirilirse, yerleşik yenileme yöntemini kullanır.

Birçok forklift tek kullanımlık filtreleri kullanabilir - operasyonel yaşamlarını tek bir yerde harcayan makineler, bu da tek kullanımlık bir sistemi pratik hale getirir. EHC HT filtresi temizlenemez, değiştirilir.

Servis aralıklarına rağmen, panelde bir geri basınç alarmı göründüğünde filtrenizi her zaman temizleyin. Daha yüksek sıcaklıklar filtrenin bölünmesine neden olabilir. Filtreyi tamamen kül ve kurumdan temizlemek için, bir fırında filtreyi ısıtmak gerekir.

Filtre ısıtılmamışsa, filtrede bir miktar kurum ve kül kalabilir ve daha kısa temizlik aralıklarına neden olabilir. Filtre substratının ekzotermik (filtre kanallarının yanması) veya filtrelenmesi için filtre yapmasına neden olan kontrolsüz bir rejenerasyondan kaçınmak için ısıtma kademeli olarak ve iyi kontrol edilmelidir.
Filtrenin temizlik aralıkları çok kısasa, motorun opaklığını kontrol edin ve gerekirse püskürtme nozullarını temizleyin.

Dizel parçacık filtresi temizliği, katalitik konvertörlerden daha fazla bakım gerektirir. Yağın normal motor çalışmasının bir yan ürünü olan kül, bir gaz haline dönüştürülemeyeceği ve filtrenin duvarlarından geçemeyeceği için filtrede birikmektedir. Bu, filtreden önceki basıncı arttırır. Filtre kısıtlaması, sürücü kabiliyeti veya motor veya filtrenin hasar görmesiyle ilgili bir sorun ortaya çıkarmadan önce sürücüye uyarılar verilir. Düzenli filtre bakımı bir zorunluluktur.

 

* Fiyat almak için lütfen 0532 300 09 81 nolu telefonu arayın ya da iletişim formu üzerinden bilgilerinizi bırakın. Güner Oto temsilcilerimiz size özel fiyatlandırma yapmak için iletişime geçecekler.

Aradığınız cevabı bulamadınız mı?

Aşağıda ki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz..