Ana Sayfa | Hizmetler | Renault Triger Değişimi

Renault Triger Değişimi

Önemi ve Nedenleri

Triger içten yanmalı motorların zamanlamasını kontrol eden kauçuk bir kemerdir. Kayışın kendisi görünüşte hiçbir özellik taşımıyor. Sadece dişleri olan bir lastik kayış. Renault triger kayışı değişimi, her Renault modelinde farklı kilometrelerde yapılabilmektedir.Frenlerinizin ve ya süspansiyonların aksine, triger kayışının aşınmakta olduğunu gösteren bir uyarı işareti yoktur.

Aracınız sorunsuz çalışıyorken bir anda arıza vermeye başlayabilir. Ancak ortalama bir kilometre aralığı verilecek olursa genellikle Renault triger kayışı değişimleri her 60 ile 90 bin kilometre aralıklarında yapılmaktadır. Renault triger kayışı fiyatları, arabanızın modeline ve motor tipine göre değişiklik göstermektedir. Renault triger kayışı değiştirilirken mutlaka orijinal Renault parçaları kullanılmalı ve bu parçalar profesyonel bir işçilikle aracınıza uygulanmalıdır.

Renault Triger Değişimi neden hayati önem taşımaktadır?

~ Valflerin, motora hava girmesini sağlamak için yakıtın yanması ve enerjinin üretilmesi için tam olarak doğru zamanda açılıp kapanması gerekir. Yanlış zamanlama, sınırlı hava girişi ve yakıtı yakma olasılığı anlamına gelebilir.

~ Triger kayışı olmadan pistonlar ve valfler senkronize olmaz ve çarpışır. Bu, büyük bir sorundur, çünkü motorunuzdaki valfler çok kırılgandır ve kolayca bükülürler. Pistonların çarpışmasının tamiratı da maliyetlidir.

Galeri


Aradığınız cevabı bulamadınız mı?

Aşağıda ki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz..